Dienstag, 13. Mai 2014

Weganskie zakupy krem czekoladowy, krem orzechowy, maka, olej kokosowy i suszone owoce bez plastiku


Najdrozsi Czytelnicy, dzis kolejna inspiracja... Co mozna kupic bez plastiku:

Z upraw ekologicznych Demeter i Rapunzel, zas suszone owoce niestety bez deklaracji eko, wiec Bog jeden wie co w nich siedzi ;-)) te ekologiczne pakowane sa niestety w folie :-(((

Czerwone weganskie wino bez sulfitow! Jedyne, ktore znam Kochani. Bardzo dobre, delikatne.

Krem czekoladowy weganski pyszny! Sklad cukier, kakao, olej palmowy, wanilia naturalna, olej slonecznikowy

Olej kokosowy 100 %
Mleko kokosowe 
Maka zytnia i orkiszowa
Krem z orzeszkow laskowych weganskich 100 % orzeszkow
Chusteczki papierowe w kartoniku

A takze zakupy suszonych owocow. Sprzedawca ma cale worki z juty pelne slodkosci, normalnie wazy i wklada do woreczka, dla nas robi wyjatek i sprzedaje w pepierze. Moze nie wyglada to zbyt ladnie, ale jest bez plastiku ;-)))

Z moca pozytywnych wibracji Wasza Maria Bucardi
Kommentare:

 1. Kochani dlaczego weganskie wino? Malo kto z nas wie, ze w wielu winach jest zalatyna zwierzeca czy jajka.

  AntwortenLöschen
 2. Na zdjeciu po lewej sa jeszcze platki owsiane takze ekologiczne. Mysle, ze w wielu krajach dostepne tylko w papierze.

  AntwortenLöschen
 3. Droga Mario może poruszyłabyś kiedyś na blogu temat oleju palmowego? Chodzi mi o to, że gros ludzi nie wie, że wycina się lasy deszczowe np. w Indonezji po to aby sadzić plantacje palm... rafinowany olej palmowy nie jest zdrowy a wszędzie go wpychają jako "olej roślinny", dosłwonie wszędzie... tylko pytanie jest czy on rzeczywiście jest taki "tani", jaką cenę za chciwość jednych a głupotę drugich ludzi płaci cała planeta? Rafinowany olej palmowy (można zobaczyć filmy jak go przemysłowo produkują, co samo w sobie nie jest zachęcającym obrazem) to coś co powinniśmy omijać szerokim łukiem. Jeżeli chcemy kupić olej palmowy to dobrze aby to był olej czerwony, nierafinowany i z pewnego źródła. Taki olej, niestety, kosztuje mniej wiecej tyle co olej kokosowy a nie grosze.

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. slicznie dziekuje za komentarz. Zgadzam sie w 100%. Firma produkujaca krem czekoladowy daje gwarancje pochodzenia dla oleju palmowego zawartego w kremie, ogolnie produkty Rapunzel i Demeter sa bardziej ekologiczne niz np. Nestle! ale jesli mozemy z tego oleju zrezygnowac to jeszcze lepiej.Z moca pozytywnych wibracji Twoja Maria Bucardi

   Löschen