Dienstag, 29. April 2014

Niezdrowe kubeczki plastikowe a metalowe ze stali szlachetnej lub emaliowane lub szklane


"Hej, Dobra Wróżko, (...)Akcja przeciw plastikowi jest wspaniała, irytuje mnie podawanie napoi w lokalach w czymś, co nie jest naczyniem, a jego niezdrowym i pozbawionym wdzięku substytutem, więc na miarę środków od dawna stawiam opór ,,inwazji'' plastikowej. ;) Gdyby jakiś pomysł wpadł mi do głowy, dam znać, a na pewno dalej będę opierał się temu zjawisku.
Pozdsrawiam Cię pięknie, przytulasy, gwiazdy i wszelkie dobroci. :)(...)uściski. :)" Tomasz

Moi Kochani w naszym zyciu codziennym takze zdarzaja sie przyjecia organizowane dla dzieci, gdzie uzywa sie naczyn plastikowych - oszczedzmy dzieciom zdrowia! Na milosc boska przeciez nic sie nikomu nie stanie, gdy jakis kubeczek czy talerz sie rozbije. Juz lepsze sa te metalowe wielokrotnego uzytku, niz szkodliwy dla dzieci i dla nas oraz dla naszej pieknej Ziemi plastik! 
Z anielskim pozdrowieniem Wasza Maria Bucardi
Kommentare:

 1. A gotowanie ryżu czy kaszy w torebkach foliowych? Zdrowiu nie służy to na pewno...

  AntwortenLöschen
 2. Tak samo jest z foliami do pieczenia (tzw. rękawy) i w folią aluminiową- nikt mi nie wmówi, że to nie jest szkodliwe skoro zostało dopuszczone do użytku.

  AntwortenLöschen
 3. c.d :) nie mogłam patrzeć jak moja mama namiętnie piecze w tych "rękawach" z folii i kupiłam jej gliniany rzymski garnek firmy Vitos Keramia; inne garnki rzymskie też są pewnie ok, ale ten konkretnie mogę polecić z czystym sumieniem, bo jest rewelacyjny i niedrogi;

  AntwortenLöschen
 4. Bardzo niepokoi mnie ilość plastiku z jaką małe dzieci mają dzisiaj do czynienia. Poszperałam i znalazłam informacje, że sa już w sprzedaży butelki dla dzieci i bidony sportowe, np. Kid Basix, zrobione ze stali nierdzewnej (i silikonu- mam nadzieje, że zrobionego z piasku kwarcowego, ale trzeba będzie dopytać). Zamiast tysiąca plastikowych łyżeczek dla dziecka warto wybrać jedną srebrną łyżeczkę. Miseczki, kubeczki etc. także można zamienić na stalowe, chociażby ze względu na to, że ten materiał nie służy rozwojowi bakterii tak jak plastik. Niestety chyba trzeba CUDU, żeby rodzice przestali uszczęśliwiać dzieci tzw. pampersami:(

  AntwortenLöschen
 5. Moja propozycja dla osób, które korzystają z napojów izotonicznych (np. na długie trasy, kiedy idziemy biegać, jeżdzić na rowerze, albo zdrowo pomaszerować):
  1. zakupić metalowy bidon (albo jak ktoś woli gabarytowo odpowiednią dla nas szklaną butelkę)
  2. przygotować, najlepiej dzień wcześniej, wodę z glukozą lub miodem (1-4 łyżki na litr, trzeba samemu popróbować ile nam trzeba) i szczyptą soli, można dodać soku do smaku.
  Wszelkie inne dodatki, zawarte w kupowanych napojach izotonicznych, typu kolorowy barwnik i syntetyczne witaminy spokojnie możemy sobie darować. Tym sposobem oszczędzimy sobie zdrowie, i pieniądze, i całą stertę plastikowych butelek. Pozdrawiam gorąco.

  AntwortenLöschen