Dienstag, 29. April 2014

Dla kobiet - co miesiac bardziej ekologicznie, czyli kubeczek menstruacyjny, miseczka menstruacyjna

Witajcie Kochane, a takze Kochani Czytelnicy, ktorzy przekaza ta informacje dla swoich wybranek, zon i przyjaciolek. Dzis temat typowo kobiecy. Kazda z nas wie co oznaczaja dla srodowiska miliony podpasek, folii, opakowan tamponow itp. Jest jednak cos o wiele lepszego dla kazdej z nas. Dla kobiet, ktore nigdy nie stosowaly kubeczka - pomysl moze byc wrecz przerazajacy ;-) Poczatkowo mozna miec rozne odczucia, ale praktyka czyni nas mistrzyniami :-) 

Kubeczki menstruacjyne - produkowane przez wiele roznych firm. Czy moze byc cos bardziej ekologicznego? No chyba, ze wrocimy do materialowych podpasek typu naszych babc. 

Na zdjeciu rozne firmy i rozne typy kubeczkow


Wiecej o kubeczkach m.in. na stronach:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Miseczka_menstruacyjna

http://ekokobieta.blogspot.pt/2010/11/10-mitow-na-temat-kubeczka.html

http://www.snobka.pl/artykul/6-powodow-dla-ktorych-warto-stosowac-wielorazowe-produkty-menstruacyjne-s_18927

http://kubeczek-menstruacyjny.pl/kubeczek-menstruacyjny-jak-wlozyc-uzywac-3-sposoby-uzycia

Pozdrawiam Was serdecznie Moje Kochane i jesli ktoras z Was jeszcze nie stosuje tego rozwiazania, to warto wyprobowac :-) Wasza Maria Bucardi

Kommentare:

  1. Jak pierwszy raz przeczytałam w necie o kubeczkach menstruacyjnych pomyślałam, że to po prostu obrzydliwy pomysł. Kilka lat temu, kiedy zaczęłam na wszystko dookoła mnie trochę inaczej patrzeć (tzn. nie poprzez pryzmat kolorowych reklam "sielankowej" konsumpcji a korzystać od czasu do czasu z mózgu) postanowiłam przetestować ten wynalazek. Wybrałam kubeczek MeLuna i jestem z niego bardzo zadowolona. Kiedy poleciłam go znajomym niestety zareagowały obrzydzeniem;), a potem próbowały mi wmówić, mimo, że nigdy nie korzystały z kubeczka menstruacyjnego, że to jest niehigieniczne etc. Przykra sprawa... Jednak zawsze warto pamietać, że najlepiej i najskuteczniej jest zmieniać samych siebie by "być zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie". Gorąco pozdrawiam i uważam, że to kapitalny i potrzebny pomysł na bloga.

    AntwortenLöschen
  2. Zaczynałam od MeLuna, ale teraz murem stoję za LadyCup. Tak jak koleżanka powyżej, też na początku bałam się tego pomysłu, ale z czasem dojrzałam i jestem zadowolona. Wydaje mi się, że silikon medyczny jest lepszy niż TPE, bardziej elastyczny i dlatego wolę LC.
    A co do materiałowych podpasek, to też są takie wielorazowe. Chyba jednak lepiej opróżnić kubeczek niż prać wielorazowe podpaski - ekologiczniej, szybciej i bardziej intymnie ;)

    AntwortenLöschen